ТЕКСТОВИЙ
ЗВІТ
КУ «ЛЕТИЧІВСЬКИЙ
РАЙОННИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ
ЗА 2014 РІК
1. КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВА ДІЯЛЬНІСТЬ
Повний аналіз і кількість заходів за рік в районі, в тому числі з них в СЗК
На протязі 2014 року в районі було проведено – 1822 заходи.
В тому числі: тематичних заходів – 387; державних свят – 132; професійних свят – 23; релігійних свят – 57; свят за народним календарем – 45; виставок декоративно прикладного мистецтва – 135; молодіжних вечорів та дискотек – 1018; благодійних заходів – 25.
Працівниками Летичівського РБК було проведено ряд концертів художньої самодіяльності до державних, професійних, народно-обрядових свят, але їх було значно менше, порівняно з минулими роками, у зв’язку з подіями, що відбуваються в державі.
Більш детально про проведені заходи:
Розпочався творчий рік у Новорічну ніч. О 2 год. ночі біля міської ялинки Дід Мороз, Снігуронька та керівництво району вітали летичівців з Новим роком.
Другий рік поспіль на теренах Летичівщини проводився районний Фестиваль різдвяних колядок у січні місяці, за участю вокально-хорових колективів, що вже стало традицією району.
У січні місяці в Санктуарії Пресвятої Богородиці проходив 9-й Дієцизальний фестиваль Різдвяних колядок. У ньому брали участь колективи польських національних меншин з різних куточків України, які представляють свої традиції святкування Різдва. На фестивалі звучать щедрівки та колядки українською та польською мовами.
Участь у фестивалі брали фольклорний ансамбль «Кульбаба» кер.К.Колібаба та вокальний ансамбль «Мелодія душі» кер. В Довгалюк, які беруть активну участь кожного року
У їхньому виконанні прозвучали щедрівки та колядки нашого регіону. Обидва колективи отримали Дипломи учасників фестивалю.
23 лютого було проведено зональний огляд колективів художньої самодіяльності СЗК району «Свою Україну любіть», присвячений 200-річчю з Дня народження Т. Шевченка. В огляді взяли участь колективи СЗК: с.Вербка, с.Юрченки, с.Чапля, с.Меджибіж, с.Лисогірка, с.Митківці, с.Суслівці, с.Рудня,
с.М.Голенищівський, с.Волосівці та інші.
Кращі художні номери були відібрані для участі у творчому звіті художніх колективів району.
У лютому місяці був проведений творчий звіт району, присвячений 200-річчю від Дня народження Т. Шевченка «Свою Україну любіть».
Участь у звіті взяли: хор «Летич» (кер.В.Довгалюк), дует «Солодка ягода» (кер.Л.Стасюк), хор викладачів Летичівської ДМШ «Акколада» (кер.І.Коцюр), хореографічний колектив ДМШ «Діалог» (кер.Н.Мальнова), Світлана Блонська (Меджибіжська ДМШ), зразковий оркестр народних інструментів (Летичівська ДМШ), вокальні колективи: «Кудимка» (Юрченецький СК), «Лілея» (Бохнянський СК), «Вербівчанка» (Вербецький СК), ансамбль троїстих музик РБК (кер.В.Кондратюк), вокальний ансамбль «Мелодія душі» (кер.В.Довгалюк), ВІА «Акорди Летичева» (кер.І.Сухорук) та народний оркестр духових інструментів (кер. І.Боднар).
В цьому ж місяці було проведено мітинг-реквієм приурочений 25-й річниці виводу військ з Афганістану та вшануванню учасників бойових дій на територіях інших держав. Учасниками заходу покладено квіти до пам’ятника воїнам-афганцям, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих. До слова запрошувались представники від керівництва району та голова спілки ветеранів Афганістану. У виконанні солістів Летичівського РБК прозвучали тематичні пісні, оркестр духових інструментів виконав композицію «Вспомним, товарищи, мы Афганистан».
На протязі року було проведено ряд мітингів:
- мітинг приурочений 200-річчю від дня народження Т.Шевченка;
- мітинг-реквієм з нагоди передачі Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава
визволителям України» від Старосинявського району та з нагоди 70-річчя визволення Летичева та району від фашистських загарбників. Святковою ходою учасники естафети рушили до Меморіалу Слави. Там Летичеву передали символи естафети: альбом пам’яті, сторінки в якому для кожного району чи міста відокремлені історичними довідками про визволення, які увінчаються спогадами про проведення естафети; капсулу із землею, взятої в ході Міжрайонної естафети пам’яті «Слава визволителям України».
- мітинг-реквієм приурочений 69-річниці Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками
- мітинг-реквієм, присвячений Дню скорботи та вшануванню жертв війни в Україні;
- мітинг-реквієм до Дня голодомору;
- мітинг до річниці Євромайдану.
У зв’язку з подіями в країні працівники культури разом з керівництвом району та жителями селища провели захід присвячений Дню пам’яті «Небесної Сотні». Учасники народного хору «Летич» (кер.В.Довгалюк) виконали твір «Боже Великий, Єдиний». Хвилиною мовчання згадали полеглих на Майдані у місті Києві. Отець місцевої української церкви відправив панахиду за убієнними.
У червні місяці був цікаво проведений вечір-диспут «Наркотичні речовини та шляхи профілактики наркоманії», в якому брали участь учні
7-8 класів, вчителі та лікар-нарколог. На диспуті дітям розповідали про наркотичні речовини, про шкоду, яку вони наносять здоров’ю та про шляхи профілактики наркоманії. Учні ставили питання стосовно даної теми, на які їм надав ґрунтовну відповідь лікар-нарколог Летичівської ЦРЛ.
Також були проведені урочистості присвячені відзначенню Дня Державного Прапора України, 23-ї річниці Незалежності України та відкриттю Районної Дошки Пошани.
Було проведено концерти приурочені професійним святам: Дню працівників соціальної сфери, Дню працівників культури та аматорів народного мистецтва, Дню працівників сільського господарства та Дню працівників самоврядування.
Народною художньо-концертною бригадою «Вогник» (кер.Ю.Сухорук) було проведено ряд благодійних концертів в підтримку бійців АТО, які проходили в селах району: Требухівка, Рудня, Бохни, Гречинці, Попівці, Лисогірка, Западинці, Марківці, Горбасів, Копитинці, Головчинці, Шрубків, Ставниця, Голосків, Козачки та селищі Меджибіж. Заключний концерт відбувся в Летичівському РБК. Кошти, зібрані під час концертів, були адресовані бійцям, які служать в зоні АТО.
Крім них проведено:
- благодійний концерт в Хмельницькому госпіталі для ветеранів війни та праці, дітей війни, а також учасників воєнних дій в Афганістані ( народний хор ветеранів війни та праці «Стежина)»;
- благодійний концерт в будинку-інтернаті на День інваліда (дует «Солодка ягода»
- благодійний концерт до Дня людей похилого віку;
- благодійні театралізовані новорічні ранки для дітей-сиріт, дітей багатодітних та малозабезпечених сімей (працівники РБК)
Згідно Указу Президента України 2014 рік був роком Т.Г.Шевченка. Тому, працівниками РБК спільно з місцевими школами та районною бібліотекою було проведено ряд заходів приурочених шевченківській тематиці:
- у Летичівському НВК № 2 проводився семінар працівників освіти, який супроводжувався виступом народного хору «Летич». У його виконанні прозвучали твори про Україну та твори на вірші Т.Шевченка;
- літературно-мистецьке свято «На перехресті музи і долі» проводилось у РДБ для дітей та юнацтва. У святі взяли участь учні 6-Б та 7-А класів НВК №1, які читали поезії Т. Шевченка. Також В. Синиця читала авторські вірші, під які демонструвались слайди (фото Т. Шевченка);
- у ДМШ відбувся вечір української музики. Брали участь у вечорі поет-бард О.Кобзаренко, який виконував авторські пісні, та солістка РБК К.Мазуренко, що виконала пісню «Утоптала стежечку» під супровід зразкового оркестру народних інструментів.
- районна дитяча бібліотека провела літературну зустріч «Шевченкове слово у віках не старіє…», в якій брали участь учні 2-А та 3-В класів. Під час літературної зустрічі В. Синиця читала авторські вірші про Т.Г. Шевченка.
Також, спільно з центральною районною бібліотекою, було проведено:
У червні в районній бібліотеці відбулась презентація книги Н.Гуменюк. У заході брали участь учні НВК №1 та поет-бард, О.Кобзаренко, який виконував твори на слова поетеси, а також презентував особисті пісні.
«Канікули з книгою» - захід, що пройшов у РДБ для дітей та підлітків місцевих шкіл. О.Кобзаренко, який брав участь у заході, дарував присутнім музичні сувеніри на вірші місцевої поетеси Неоніли Гуменюк. А також поділився власними міркуваннями про творчі витоки, роль поезії у житті людини, виконав і свої власні твори.
Аналіз заходів на виконання державних та регіональних програм
На протязі 2014 року в районі проводились заходи на виконання державних та регіональних програм, в тому числі план заходів щодо розвитку культури і мистецтва в районі.
Зокрема: проведено ряд концертів та тематичних заходів по відзначенню державних знаменних та пам’ятних дат України:
- проведення творчого концерту присвяченого 200-річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка;
- концерт до Дня соборності України;
- мітинг-реквієм приурочений 25-й річниці виводу військ з Афганістану та вшанування учасників бойових дій на території інших держав;
Проведено заходи по відзначенню 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників:
- мітинги-реквієми, приурочені 70-річчю визволенню Летичева та сіл району від німецьких загарбників «Слава нашим визволителям»;
- тематичні концерти «Дорогами болю, дорогами слави»;
- мітинги до Дня Перемоги;
- мітинги до 70-річчя визволення України;
- відзначення Дня Гідності та Свободи.
На протязі року забезпечувалось функціонування художніх колективів району та їх участь у обласних конкурсах та фестивалях:
- участь у II-му обласному фестивалі авторської пісні «Чумацький шлях» (Державний історико - краєзнавчий заповідник «Межибіж»);
- участь у VI-му обласному фестивалі хорів ветеранів (м. Хмельницький)
- участь у обласному фестивалі-конкурсі патріотичної пісні та поезії «Все пам’ятає батьківська земля».
Культурно-мистецькі заходи по поліпшенню патріотичного виховання дітей та юнацтва:
- конкурс серед дітей освітніх закладів району «Лист у воєнне минуле»
- проведення тематичних літературно-музичних зустрічей з учнями місцевих шкіл (поет-бард Олександр Кобзаренко).
Забезпечення підтримки майстрів та розвитку декоративно-прикладного мистецтва в районі:
- проведення майстер-класів по декоративно-прикладному мистецтву;
- організація різноманітних виставок ДПМ.
А також на протязі року проходили ремонти приміщень закладів культури та покращення їх матеріально-технічної бази.
Фестивалі та конкурси Летичівського району
Районний фестиваль колядок «Колядуймо разом, друзі»
Біля міської новорічної ялинки традиційно щороку проходить районний фестиваль колядок «Колядуємо разом, друзі», у якому беруть участь вокальні колективи району. Створюється виставка декоративно-прикладного мистецтва та ярмарок народних традиційних страв. Жителі селища мають змогу скуштувати національні страви, серед яких є вареники, пампушки, кутя, шинки, ковбаси та ще маса різноманітних ласощів. А також насолодитися роботами майстрів декоративно-прикладного мистецтва району, грою духового оркестру та виступами самодіяльних колективів, які співають колядки та щедрівки, а також українські народні пісні.
На початку фестивалю з різдвяними святами всіх присутніх вітали представники від керівництва району. Своїм виконанням пісень радували кращі колективи: фольклорний ансамбль «Кульбаба» Летичівський РБК, фольклорний колектив «Ставничанка» с.Ставниця, вокальна група «Вербівчанка» с.Вербка, вокальний ансамбль «Яворина» с.Суслівці, вокальна група «Мальви» с.Козачки, вокальний колектив «Кудимка» с.Юрченки та інші. Учасники та гості фестивалю, в перерві між піснями, під веселу українську народну музику танцювали круг ялинки, та з гарним настроєм поверталися у свої домівки.
У зв’язку з Наказом Президента України про оголошення 2013-2015рр. з підготовки відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, та з метою увічнення безсмертного подвигу бійців за мир, у Летичівському районному будинку культури було започатковано й проведено конкурс під назвою «Лист у минуле»: «Тобі мій прадід-фронтовик», у якому взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів району.
Із сорока шести листів, що надійшли на розгляд журі, було відібрано найкращі й представлено на виставці в день відзначення 69-ї річниці Перемоги в парку Слави.
Враховуючи творчий задум, змістовність викладення думки в написанні конкурсних робіт, поданих у формі листів, адресованих прадіду-фронтовику, а також оригінальність, культуру мовлення, кращими за змістом та оформленням визначено 23 роботи.
Листи учасників конкурсу увійшли до імпровізованої збірки, яку власними силами створили працівники районного Будинку культури.
Летичівський РБК взяв участь у двох обласних конкурсах:
- Конкурс витинанок, присвячений 200-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка.
На конкурсі майстриня Синиця В.І. представила 2 художні твори в техніці «витинанка» на тему – ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка «Перебендя» та «Наймичка».
- Обласний фестиваль-конкурс патріотичної пісні та поезії «Все пам’ятає батьківська земля», другий тур.
У фестивалі-конкурсі взяв участь чоловічий вокальний квартет «Явір». У їхньому виконанні прозвучали пісні воєнно-патріотичної тематики: «Україна є» та «Розлягалися тумани».
На протязі 2014 року районним будинком культури було проведено ряд виставок з декоративно-прикладного мистецтва:
- Виставка ДПМ: «Зимова казка» - виставка робіт вихованців гуртка «Вмілі руки» РБК в РДБ;
- Виставка ДПМ на фестивалі колядок: «Колядуймо разом, друзі, на щастя,
на радість» виставка робіт майстринь з сільської місцевості (центральна площа біля РДА);
- Виставка ДПМ: «Тобі, Тарасе, присвячується», присвячена 200-ій річниці до дня народження Т.Г.Шевченка (під час огляду творчих колективів СЗК);
- Виставка ДПМ: «Свою Україну любіть» - приурочена 200-ій річниці до дня народження Т.Г Шевченка, під час творчого звіту району (виставка робіт місцевих майстрів та майстрів району);
– Виставка ДПМ: «Орлиний злет Шевченкового духу» - присвячена 200-ій річниці до дня народження Т.Г.Шевченка (виставка витинанок В.Синиці в Летичівській РДБ для дітей та юнацтва);
– Виставка ДПМ: «З витоків минулого» - в приміщенні ЦТДТЮ – для вихованців Т.О «Пошук» (виставка ляльки-мотанки і текстильної ляльки, роботи В.Синиці (майстер-клас «Ангел – охоронець, родинний оберіг» - в приміщенні ЦТДТЮ – для вихованців Т.О. « Пошук»);
– Виставка ДПМ: «Великдень йде по всій землі» (виставка робіт гуртківців «Вмілі руки» кер. В.Синиця, (приміщення Летичівської районної бібліотеки для дітей);
– Майстер-клас «Ангел-охоронець, родинний оберіг», для вихованців дитячого садочку «Щедрик» №2. (виготовлення великодніх ангелів);
– Виставка ДПМ: «Зі сплаву геройства мертвих і живих писалося ім’я – Перемога», присвячена 69 річниці Великої Перемоги.
– Виставка: «Дивовижний світ ляльки» - роботи методистів – Л.Стасюк та В.Синиці(народна та текстильна лялька);
- Виставка витинанок : «Орлиний злет Шевченкового духу» роботи В.Синиці , присвячені 200-ій річниці до народження Т.Шевченка ( творчий звіт ансамблю спортивного бального танцю «Діалог» Летичівської ДМШ) в РБК;
– Виставка: «Дивовижний світ ляльки» (роботи методистів – Л.Стасюк та В.Синиці (народна та текстильна лялька);
- Виставка витинанок : «Орлиний злет Шевченкового духу роботи В.Синиці, присвячена 200-ій річниці від дня народження Т.Шевченка (гала–концерт: «Юні таланти Летичівщини» - виступ переможців районного огляду конкурсу худ. самодіяльності навчальних закладів, в РБК);
– Виставка: «В світі прекрасного твориться диво», персональна виставка робіт І.Бізюри (образотворче мистецтво-акварель. В доробці – натюрморти, пейзажі, портрети). Роботи вишивальниць з с. Ялинівка : О.Кушнір та М.Мартинюк
(рушники, портрет Т.Шевченка).
- Виставка витинанок: «Орлиний злет Шевченкового духу», роботи В.Синиці , присвячена 200-ій річниці від дня народження Т.Шевченка (благодійний концерт Леоніда Мицака, на підтримку української армії), РБК;
– Виставка: «В світі прекрасного твориться диво», (персональна виставка робіт І.Бізюри (образотворче мистецтво-акварель. В доробці – натюрморти, пейзажі, портрети). Роботи вишивальниць з с. Ялинівка : О.Кушнір та М.Мартинюк
(рушники, портрет Шевченка Т.Г.).
- Виставка витинанок: «Орлиний злет Шевченкового духу»(роботи В.Синиці , присвячені 200-ій річниці від дня народження Т.Шевченка (вечір – диспут: «Наркотичні речовини та шляхи профілактики наркоманії», для учнів 7-8 класів НВК-ліцею № 1), РБК.;
– Виставка ДПМ: « І посміхнеться сонечко у дитячих долоньках», присвячена Дню захисту дітей (виставка робіт дитячої творчості гуртківців Центру творчості дітей та юнацтва).
- Виставка: «В світі прекрасного твориться диво», (персональна виставка робіт І.Бізюри - образотворче мистецтво- акварель).
- Виставка ДПМ народної іграшки: «В райдужній веселці давнини»,(фестиваль авторської пісні «Чумацький шлях», присвячений 70-ій річниці від дня народження О.Авагяна, на території Державного історико–культурного заповідника «Межибіж» (народна та текстильна лялька майстрині В.Синиці);
– Виставка ДПМ народної іграшки: «В райдужній веселці давнини», присвячена до Дня Прапора України на території Державного історико–культурного заповідника «Межибіж» (народна та текстильна лялька майстрині В.Синиці).
– Виставка ДПМ : «Дарую радість людям», для глядачів каналу «1+1», передачі « Сніданок з 1+1» (виставка робіт В.Синиці - лялька–мотанка та текстильна лялька); майстер-клас «Ангел–охоронець, родинний оберіг»;
– Виставка ДПМ «Лялька–мотанка, родинний оберіг» (роботи В.Синиці, Л.Стасюк), в читацькому залі РДБ;
– Виставка ДПМ «І посміхнеться сонечко» (виставка текстильної ляльки В.Синиці під час Всеукраїнської конференції Відроджених гімназій України ) в приміщенні РДА;
- Виставка ДПМ « В світі прекрасного» до благодійного концерту в підтримку бійців АТО (виставка робіт працівників РБК - Н.Розвори, З.Орєхової, Г.Крушельницької, Л. Колібаби та писанкарки з м.Тульчин Вінницької обл. –Малої С.М.);
– Виставка ляльки–мотанки на родинному святі: «До народних джерел» (Летичівський яслі–садочок № 4 (майстер-клас « Ангел–охоронець, родинний оберіг»;
– Виставка ДПМ: «Лялька- мотанка» (Летичівська НВК–гімназія
( 105 –річниця шкільного закладу і 5 років гімназії);
– Виставка ДПМ: «Новорічне диво» (вироби гуртківців: « Вмілі руки» РБК),
Летичівська районна дитяча бібліотека;
– Майстер-клас для керівників гуртків СЗК: «В новорічному серпанку» (виготовлення прикрас з паперу, для оформлення новорічної ялинки та святкового залу), / РБК/
Заходи, проведені сільськими закладами району
На протязі 2014 року були проведені тематичні масові заходи, театралізовані свята за народним календарем, концерти, приурочені визначним датам та молодіжні вечори відпочинку та дискотеки також в сільських закладах культури району.
Традиційними були новорічні заходи: дитячі ранки, молодіжні вечори, дискотеки. На свято Маланки водили Козу, щедрували, колядували. Віншували кращими побажаннями достатку та добробуту своїх односельчан вокальні дорослі та дитячі гурти.
До Міжнародного жіночого Дня 8-го Березня було проведено святкові заходи та концерти майже у всіх СЗК, які проводились паралельно з відзначенням Дня визволення сіл від фашистських загарбників.
День святого Валентина теж відзначався у клубах сіл Буцни, Грушківці, Волосівці, Ярославка, Голосків, Лисогірка, М.Вербецький та Чапля. Проведено конкурси та дискотеки.
У 2014 році в районі святкування Дня села проходило у Бохнах, Грушківцях та Западинцях, де відзначали довгожителів села, новонароджених, сімейні пари, які живуть разом вже не один десяток літ. Колективи місцевих сільських клубів вітали односельчан художніми номерами.
Традиціне свято Івана Купала пройшло у селах Митківці, Юрченки, Головчинці. З народних свят у деяких селах пройшли «Андріївські вечорниці» та заходи до Дня Святого Миколая : М.Голенищівський, Западинці, Голосків, Бохни та ін..
Усіма СЗК було проведено мітинги та тематичні заходи до Дня Перемоги, Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора, а також мітинги-реквієми до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні.
На протязі року сільські заклади культури тісно співпрацювали з місцевими сільськими школами та бібліотеками та спільно проводили такі заходи: День Матері, тематичні заходи, приурочені даті від дня народження Т.Г.Шевченка, Перші дзвоники та випуски для старшокласників, зустрічі випускників, День захисту дітей, години пам’яті 28-ї річниці аварії на ЧАЕС.
Також працівниками СЗК проводились бесіди, зустрічі, вечори вшанування видатних людей. Зокрема в с. Снітівка проведено бесіду зі школярами на тему : «Культура і поведінка»; с.Бохни - бесіда на тему голодомору; с. Кудинка – бесіда «Захищаючи рідне село…» до дня визволення села від фашистських загарбників; с.Голосків – літературна година «У нашім серці пам’ять про Тараса»,та година пам’яті (вшанування пам’яті Дениса Дзингеля, який загинув у зоні АТО); с.Лисогірка – вечір-вікторина на Шевченківську тематику та інформатична година до Дня Державного Прапора України; с.Чапля – презентація книги про односельчанина Шевчука І.П.; с.Волосівці – літературна година до дня народження письменника-музиканта Сергія Войтюка.
Деякі СЗК провели акції «Ми за мир», «Україна єдина», «Пам’ять про Небесну Сотню» присвячені річниці Євромайдану.
Сільські клуби сіл Требухівка, Ставниця та МБК селища Меджибіж провели благодійні концерти в підтримку бійців АТО.
А 16 сіл району прийняли у своїх закладах культури з благодійною концертною програмою народну бригаду «Вогник» Летичівського РБК.
Майже на всіх заходах оформлялися виставки декоративно-прикладного мистецтва з виробами майстринь сіл. Багато з них представлялися на виставках районних заходів.
У багатьох районних заходах беруть участь більшість колективів СЗК.
В жовтні місяці проходив обласний конкурс професійної майстерності «Кращий за професією» серед працівників міських закладів культури «Живе в душі мистецтва таїна», в якому взяли участь директор та художній керівник Меджибізького міського будинку культури.
Серед кращих сільських будинків культури можна назвати:
Голосківський СБК (директор В.Слободянюк)
Лисогірський СБК (директор Г.Бондарчук)
Чаплянський СБК (директор А.Апостол)
Серед кращих сільських клубів:
Грушківецький СК (завідуюча А.Липач)
Гречинецький СК (завідуюча С.Карачун)
Юрченецький СК (завідуючий М.Патик)
Незважаючи на всі труднощі в культурному житті нашого району та складні обставини в країні, працівники районного будинку культури та працівники сільських закладів культури намагаються працювати належним чином.
Адже все заплановане на наступний рік має стати реальністю, тому що в цьому є потреба. Тож ми маємо працювати над удосконаленням усіх мистецьких ініціатив, ставлячи перед собою нові творчі завдання з надією на краще майбутнє.
II. Розвиток народної творчості та любительства
На протязі 2014 року діяло одне любительське об’єднання:
- любительське об’єднання ветеранів війни та праці «Стежина»
Напрямок діяльності об’єднання художньо-мистецький.
Нараховує 26 учасників, які брали участь у всіх заходах, приурочених визволенню селища та району від фашистських загарбників, заходах відзначення Дня Перемоги, Дня людей похилого віку та Дня інваліда.
Щороку є бажаними гостями у Хмельницькому госпіталі для ветеранів війни та праці.
У 2015 році планується створити любительське об’єднання вишивальниць (декоративно-прикладне мистецтво), складом якого будуть майстрині, які на протязі року брали участь у всіх виставках декоративно-прикладного мистецтва, приурочених визначним датам та ведуть обмін досвідом над створенням своїх творчих робіт.
В Летичівському районному будинку культури діє 10 художніх колективів:
- Народний аматорський хор «Летич», кер.В.Довгалюк
- Народний хор ветеранів війни та праці «Стежина», кер.В.Фортельний
- Народний оркестр духових інструментів, кер. І.Боднар
- Народна художньо-концертна бригада «Вогник», кер. Ю.Сухорук
- Вокальний ансамбль «Мелодія душі» , кер. В Довгалюк
- Фольклорний ансамбль «Кульбаба», кер. К.Колібаба
- Вокальний чоловічий ансамбль «Світанок», кер.В.Довгалюк
- Чоловічий квартет «Явір», кер. В.Довгалюк
- Ансамбль української народної музики «Барвінок», кер. В.Кондратюк
- Жіночий дует «Солодка ягода», кер. Л.Стасюк.
Крім того у РБК діє дитячий гурток по декоративно-прикладному мистецтву, який нараховує 13 гуртківців. Керівник В.Синиця.
Матеріали для створення каталогу «народних» аматорських колективів додаються: «Каталог «народних» колективів Летичівського РБК»
Аналіз розвитку театрального жанру Летичівського району
станом на 1 січня 2015 року
В Летичівському районі нараховується 21 формування театрального жанру, в яких задіяно 166 учасників.
Всі вони на протязі року брали участь у театралізованих заходах, що проходили в районі. У тому числі :
- Новорічні заходи з елементами театралізації: новорічні молодіжні та дитячі вогники, щедрівки та колядки з переодяганнями в казкових героїв.
- Свято Івана Купала, Андріївські вечорниці, свято Масляної, свято Обжинків.
- Молодіжні розважальні вечори, літературні зустрічі та концерти за участю читців художнього слова та українського гумору.
Серед них можна відзначити колективи, які є опорними:
- художньо-концертну бригаду «Вогник» Летичівського РБК, кер.Ю.Сухорук., яка провела театралізовані заходи новорічних дитячих ранків, районний фестиваль колядок. У їхньому доробку також театралізовані свята Масляної та Івана Купала, а також свята з елементами театралізації до Дня Перемоги, Дня Незалежності України, до Дня працівників сільського господарства та Дня афганця.
- Фольклорний ансамбль «Кульбаба» Летичівського РБК, кер. К.Колібаба, який відтворив театралізований обряд українського весілля, обряди з елементами театралізації на Івана Купала та Різдвяні віншування.
- Фольклорний ансамбль «Червоне намисто» Голосківського СБК, кер.С.Слободянюк. В його доробку театралізовані обряди Обжинок та Колодія.
- Театральне формування Гречинецького СК: театралізовані свята Івана Купала та Андріївських вечорниць.
- Театральний колектив Юрчинецького СК, кер. М.Патик. Учасники формування ставлять постановки з творів українських письменників: Кропивницького «За сиротою і Бог з калитою», «По ревізії»; І. Квітки-Основ`яненка «Сватання на Гончарівці»; Васильченка «На перші гулі».
Серед читців художнього слова можна відзначити Олександра Кобзаренка та Валентину Синицю (Летичівський РБК).
А серед читців українського гумору: Антоніну Горбатюк (с.Суслівці), Руслана Верміяша (с.Голенищево), Олександра Шедловського та Анатолія Саврацького (смт.Летичів).
Аналіз розвитку хореографічного жанру в Летичівському районі
станом на 1 січня 2015 року
На протязі 2014 року в Летичівському районі діяло 20 формувань по хореографічному жанру, в яких було задіяно 131 учасник.
Народний танець - 40 учасників, сучасний танець - 91 учасник.
У роботі формувань хореографічного жанру хотілося б бажати кращого. Насамперед не вистачає професіоналізму, причина – не достатня кількість фахівців даної справи. Тому керівники сільських хореографічних формувань всіма силами намагаються прищепити любов до танцю, працюють над покращенням виконавської майстерності, стараються вивчати з дітьми те, що можливе у їх становищі. З допомогою спонсорів, а в основному це батьки, дбають про сценічні костюми.
Кращі колективи району постійно беруть участь у всіх культурно-масових заходах та концертах у районному центрі.
Кращим танцювальним колективом є колектив народного танцю «Водограй» під керівництвом А.Белеуша, який створився минулого року на базі Меджибізького МБК. Колектив нараховує 8 учасників. В його репертуарі народні танці.
Ансамбль взяв участь у концертних програмах, що проводились РБК:
День працівників сільського господарства, День Незалежності України, День місцевого самоврядування, а також у всіх заходах, які проводились в селищі Меджибіж.
Опорними колективами району є:
Ансамбль народного танцю Меджибізького МБК «Водограй»
(кер. А. Белеуш).
Дитячий танцювальний колектив «Розвага» Снітівського СБК
(кер. В.Воронюк)
Дитячий хореографічний колектив «Веснянка» Голосківського СБК (кер.С.Слободянюк )
Танцювальний хореографічний колектив «Гармонія» Лисогірського СБК (кер. Боднарчук Г.І.)
В репертуарі колективів народні, сучасні танці, фольклорні аматорські постановки.
Аналіз розвитку вокально-хорового жанру в Летичівському районі
станом на 1 січня 2015 року
Протягом 2014 року в районі функціонувало 61 формування вокально-хорового жанру, в яких було задіяно 484 учасники.
В закладах культури створено 2 хорових колективи, 32 вокальних ансамблів (дуетів, тріо, квартетів), 29 фольклорних ансамблів, а також 15 солістів, які постійно задіяні в різноманітних масових та тематичних заходах, концертах приурочених державним та професійним святам. Усі вони постійно працюють над удосконаленням рівня виконання творів, а також оновленням репертуару.
У районному будинку культури на сьогоднішній день є 6 солістів та діє 8 вокально-хорових колективи:
- Народний аматорський хор «Летич», кер.В.Довгалюк
- Народний хор ветеранів війни та праці «Стежина», кер.В.Фортельний
- Народна художньо-концертна бригада «Вогник», кер. Ю.Сухорук
- Вокальний ансамбль «Мелодія душі» , кер. В Довгалюк
- Фольклорний ансамбль «Кульбаба», кер. К.Колібаба
- Вокальний чоловічий ансамбль «Світанок», кер.В.Довгалюк
- Чоловічий квартет «Явір», кер. В.Довгалюк
- Жіночий дует «Солодка ягода», кер. Л.Стасюк.
В 2014 році в сільських закладах культури було створено 9 вокальних ансамблів, а саме:
- «Срібні роси» вокальний колектив СБК с.Чапля;
- «Гармонія» вокальний ансамбль СК с.Гречинці
- «Веснянка» вокальна жіноча група СК с.Рудня
- «Спадщина» старша вокальна група СК с.Рудня
- «Калинонька» вокальний ансамбль СК с.Грушківці
- «Чарівні перлини» вокальна жіноча група СБК с.Волосівці
- «Черемшина» вокальний жіночий ансамбль СБК с.Ярославка
- «Водограй» вокальний ансамбль СК с.Марківці
- «Зустріч» вокальний колектив СБК с.Голенищево
Опорні колективи:
- Народний аматорський хор «Летич» кер.В.Довгалюк
- Фольклорний ансамбль «Кульбаба» кер. К.Колібаба
- Вокальний ансамбль «Мелодія душі» кер.В.Довгалюк
Аналіз розвитку інструментального жанру в Летичівському районі
станом на 1 січня 2015 року
В Летичівському районі протягом 2014 року функціонувало 3 формування оркестрового та інструментального жанру.
В них приймало участь 30 учасників.
- Народний оркестр духових інструментів Летичівського РБК, кер. І Боднар,
- Ансамбль української народної музики «Барвінок» Летичіського РБК, кер. В.Кондратюк,
- Ансамбль троїстих музик Меджибізького МБК, кер.А.Корецький.
З часу створення колективи беруть активну участь у всіх концертах, які проходили в районному центрі, а також у заходах, які проводились в СЗК.
Не менш важливим для культурного життя Летичева є ансамбль української народної музики «Барвінок» керівник Володимир Кондратюк.
В репертуарах колективів різножанрові твори українських народних пісень, мелодії, марші, сучасні твори, твори місцевих та відомих композиторів.
Велику роль у проведенні різних масових заходів відіграє народний оркестр духових інструментів. Під керівництвом досвідченого маестро, колектив здобув в районі велику повагу та визнання. Неодноразово був запрошений для участі у заходах, що проводились у сільській місцевості.
Нажаль в сільських закладах культури майже немає колективів інструментального жанру. Причина більше полягає в тому, що вони не забезпечені музичними інструментами, тай фахівців музичної справи стає все менше.
Опорні колективи:
1. Народний оркестр духових інструментів Летичівського РБК кер.І.Боднар
2. Ансамбль укр.народ.музики «Барвінок» Летичівського РБК кер.В.Кондратюк
III. Робота з національними культурними товариствами,
національними меншинами
КУ «Летичіський районний будинок культури» творчо співпрацює з польським культурно-освітнім товариством, головою якого є Лисенко Тетяна. На базі вищезгаданого товариства діє клуб за інтересами «Відкрита Польща», членами якого є діти 5-9 класів навчальних закладів селища. Керує клубом Лисенко Тетяна за допомогою директора дитячої бібліотеки Василик Л.А. Місцем проведення зустрічей членів товариства та клубу є районна бібліотека для дітей та юнацтва.
З метою взаєморозуміння між представниками різних національних меншин, методисти та керівники колективів нашої установи створюють та проводять різноманітні культурно-освітні заходи з вищезгаданим товариством та клубом за інтересами. А саме: вивчається та обговорюється культурна спадщина ПНР методом вивчення різних хорових творів. Проводяться круглі столи, диспути та обговорення на тему знаходження спільного між українською та польською культурами, мовою, фольклорним та пісенним скарбом двох великих народів.
Колективи районного будинку культури вже вкотре беруть участь у святах, які проводяться в Санктуарії Летичівської Богородиці Пресвятої Діви Марії. Одне з них – це фестиваль Різдвяних колядок, на який приїздять колективи польських національних меншин з різних куточків України, які представляють свої традиції святкування Різдва. На фестивалі звучать щедрівки та колядки українською та польською мовами.
Успіхом в цьому фестивалі користуються фольклорний ансамбль «Кульбаба» кер.К.Колібаба, народний аматорський хор «Летич» та вокальний ансамбль «Мелодія душі» кер. В. Довгалюк, які беруть активну участь кожного року.
У січні місяці ці колективи також брали участь у даному заході. У їхньому виконанні прозвучали щедрівки та колядки .
Всі колективи були відзначенні дипломами.
Організатором всіх заходів, які проходять в Санктуарії Летичівської Богородиці є настоятель римо-католицької парафії Внебовзяття Пресвятої Діви Марії отець Адам Пшевускі.
Телефон – 097 92 14 072
Адреса: смт.Летичів, вул..50-річчя Жовтня, 10.
IV. Маркетинг культури, інноваційно-видовищні проекти,
конкурси та шоу-програми
З приходом ринкової економіки Летичівський районний будинок культури виявився у досить не легких умовах. Найголовніша причина - зниження рівня державного фінансування, недостатня присутність спонсорства та благодійності. Ми часто чуємо, що установам культури в нинішніх складних економічних умовах слід розвивати комерційну діяльність. Однак поведінка відвідувачів закладу, для яких будь-яка ціна буде представлятися високою, стає значним обмеженням діяльності РБК на основі ринку.
Зміна пріоритетів політики держави у сфері розподілу доходів, особливо на наступний рік, поставило дану сферу у вкрай складне фінансове становище.
Враховуючи те, що заклад витрачає більше коштів на проведення заходу, чим заробляє на ньому, він не може бути на самофінансуванні. Тому весь час шукає підтримки в держави та спонсорах. Дана обставина змушує районний будинок культури шукати шляхи підвищення ефективності проведення будь-якого заходу.
Творчі працівники РБК весь час намагаються вивчати, аналізувати нові форми соціально-культурної діяльності населення, спілкуватися з різними його категоріями, а потім втілювати ці форми в життя завдяки отриманій інформації.
Для цього методистами РБК розроблено анкети опитування, які визначають потреби населення. Запрошують на всі заходи, які ними проводяться, представників місцевої «Летичівської газети», самі пишуть статті та оголошення в ЗМІ про проведення заходів, тим самим заохочуючи населення частіше відвідувати заклад культури та формують їх думку про його роботу .
Летичівський районний будинок проводить різноманітні концерти на замовлення, вечори відпочинку, театралізовані свята, а також новорічні ранки.
У цьому числі - концерти до відзначення професійних свят, ювілеїв, театралізовані свята на Івана Купала, Масляної, театралізовані програми концертів та вогників до Дня Перемоги.
На всі заходи розроблені відповідні сценарії із використанням сучасних матеріалів: естрадні пісні відомих виконавців, сучасні конкурсні ігри, музичні ефекти, виставки ДПМ з виготовлення текстильної ляльки.
Щодо проведення заходів даного рівня в сільських закладах культури, можна сказати наступне. За відсутності в більшості з них відповідної звуко-, світло- та відеоапаратури, такі заходи практично не проводяться, крім декількох сільських будинків культури.
У зв’язку з подіями, що відбуваються в нашій державі шоу-програми та молодіжні конкурси 2014 року не проводились, за винятком молодіжних дискотек, які проводились в сільських закладах культури тай то не у всіх.
V. Організаційно-методична робота
На протязі 2014 року методистами постійно надавалась методична та практична допомога працівникам сільських закладів культури по веденню клубної документації, по розробці сценаріїв, по підготовці та проведенні свят, культурно масових заходів.
Надруковано та видано методичні матеріали:
Інформаційна збірка «Легенди нашого краю» (упорядник - методист по фольклорному жанру О.Рабенчук-Королькевич).
Збірка кращих листів конкурсу «Тобі, мій прадід-фронтовик» (автор – О.Морозова, упорядник – Л.Стасюк).
Інформаційна збірка «З витоків минулого – і до сьогодення…» (упорядник В.Синиця).
Інформаційно-методична збірка «З фольклорних джерел» (упорядник – методист по фольклорному жанру О.Рабенчук-Королькевич).
Інформаційний вісник «По-культурному…» виходить кожного місяця. В ньому описуються заходи, проведені в РБК та СЗК району.
Всі заходи, проведені закладами культури, висвітлювалися на сторінках місцевої «Летичівської газети».
Розроблено сценарії до обрядових свят:
«Великдень йде по всій Землі», «Ой на Івана, на Купала».
А також: сценарій концертної програми приуроченої 200-річчю від Дня народження Т.Г. Шевченка «Свою Україну любіть»; сценарій благодійної концертної програми в підтримку бійців АТО «Хай знають друзі й вороги, що Україна незнищенна»; сценарій мітингу-реквієму приурочений 25-й річниці виводу військ з Афганістану та вшануванню учасників бойових дій на території інших держав «Ми будем довго пам’ятати і вам забути не дамо».
Методистами було здійснено 9 виїздів в СЗККТ, в тому числі:
- с. Юрченки, де було надано практичну допомогу в підготовці художніх номерів до творчого звіту району. Підбір репертуару для вокальної групи.
- с. Ставниця – надано методичну та практичну допомогу по підготовці до творчого звіту району ансамблю «Ставничанка».
- с. Лісо-Березівка – надано практичну допомогу по створенню виставки ДПМ
- с. Івоненці, де було надано методичну допомогу по веденню документації СК та підборі художнього матеріалу до заходу, приуроченому Дню Перемоги.
- у с. Кудинка надавалась практична допомога по підготовці до народно-обрядового свята Івана Купала.
- с. Русанівці – надавалась практична допомога по підготовці до Дня Перемоги.
- с. Голенищево – надано методичну допомогу новопризначеному працівнику по веденню клубної документації.
- с. Суслівці – надання практичної допомоги по підготовці до новорічних свят.
- с. Сахни – методична допомога по створенню папки по ДПМ.
Навчання та підвищення кваліфікації
Щомісяця методисти РБК проводять наради з працівниками СЗК району, на яких обговорюється робота СЗККТ, плануються заходи на наступний місяць, надається методична допомога.
На протязі року відбулось три семінари з клубними працівниками району:
- семінар-навчання на тему «Зустріч з воєнним минулим», присвячений підготовці та проведенню заходів, приурочених 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні;
- семінар-практикум керівників СЗККТ;
- семінар по фольклорному жанру на тему «Шануйте спадщину свою».
У цьому році змінились керівники деяких сільських закладів культури. З новопризначеними проведено навчання «Особливості клубної роботи. Документація клубного закладу». Новопризначеним працівникам СЗК роздано інформаційні листи про правила ведення клубної документації, інформаційно-методичні збірки: «Легенди нашого краю», «З витоків минулого – і до сьогодення…» , «З фольклорних джерел» та інформаційні вісники «По-культурному…».
Анкета опитувальна
Шановні друзі!
З метою вивчення потреб населення нашого селища в задоволенні використання його вільного часу для відпочинку в нашому закладі культури, просимо Вас надати відповіді
ТАК чи НІ на наші запитання. Дякуємо за співпрацю!
1. Як Ви найчастіше проводите дозвілля?
- читаю книги, періодичну літературу _______
- гуляю по вулиці ______
- займаюся різними хобі (танці, малювання і т.д.) _________
- дивлюся телевізор ______
- надаю перевагу ком’ютору _____
-
Яким культурним заходам Ви віддаєте перевагу?
- театри ______
- кіно _____
- музеї _____
- виставки _____
- дискотеки та нічні клуби ______
- концерти естрадної музики ______
- концерти класичної _____
- всі байдужі _____
3. Як часто Ви відвідуєте культурні заклади?
- 1 раз на тиждень _____
- кілька разів на тиждень______
- 1 раз на рік ______
- не відвідую ______
-
З ким найчастіше Ви відвідуєте культурні заклади?
- з друзями _____
- одні _____
- з другом/подругою _____
- з батьками _____
- з дітьми ______
- зі всією сім'єю ____
-
Яку мету Ви переслідуєте, відправляючись у культурний заклад?»
- цікаво провести час _____
- дізнатися більше нового про культуру _____
- скласти компанію і поспілкуватися з друзями (другом / подругою, сім'єю)______
- познайомитися з новими людьми _____
- «вбити» час _____
-
Чи задовольняє Вас якість культурно-масових заходів?
- рівень професіоналізму працівників закладу _____
- різноманітність репертуарів _____
- загальне оформлення _____
-
Що не влаштовує в установі? Ваші пропозиції щодо покращення (коротко зазначити).
- концерти: __________________________________________________________
__________________________________________________________
- кіно: _________________________________________________________
_________________________________________________________
- виставки: ___________________________________________________________
___________________________________________________________
- дискотеки: __________________________________________________________
__________________________________________________________
- театралізовані свята:_________________________________________________
____________________________________________________
-
З яких причин Ви відвідуєте заклади культури рідше бажаного?
- брак вільного часу______
- фінансові труднощі ______
- немає компанії ______
- не дозволяє здоров'я ______
-
Чи привертають Вашу увагу різні конкурси, лотереї на культурно-масових заходах?
(відповідь підкреслити)
«ТАК» «НІ»
-
Чи вважаєте Ви, що в районі Вашого проживання не вистачає культурних закладів? «ТАК» «НІ»
Яких саме? ____________________________________________________________
ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН РОБОТИ
КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ
«ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ »
на 2015 рік
1.Культурно-дозвіллєва діяльність
Організація та проведення культурно-масових заходів
Назва , спрямованість заходу |
Термін проведення |
Місце проведення |
Організатор (відповідальний за проведення) |
|||
Тематичні масові заходи |
||||||
Літературно- музичний вечір “Живе у пам’яті Тарас” |
Лютий-березень |
НВК №1, НВК №2 ЗОШ №3 |
О.Морозова О.Кобзаренко |
|||
Тематичний захід “Під полиневою зорею”, присвячена річниці аварії на Чорнобильській АЕС. |
Квітень |
Пам’ятна дошка Героям Чорнобиля |
О.Морозова Л. Стасюк М.Маринюк |
|||
Тематичні заходи до 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні “Перемога завойована у боях” |
Травень |
НВК №1, НВК №2 ЗОШ №3 |
О.Морозова Т.Майстришина О.Кобзаренко |
|||
Районне фольклорне свято “Вільний орле Кармалюче” народної, козацької, стрілецької та лемківської пісень. |
Червень |
Летичів |
О.Морозова О.Рабенчук-Королькевич |
|||
Тематичний захід приурочений Дню похилого віку “Пісні осені”
|
Жовтень |
Зал РДА |
О.Морозова Т.Майстришина |
|||
Тематичний захід приурочений Дню інвалідів “Чужого болю не буває” |
Листопад |
ЦРБ |
О.Морозова Л.Стасюк |
|||
Тематичний захід до Дня української писемності та мови: „Солов’їна, барвінкова - українська рідна мово” |
Листопад |
РДА |
О.Морозова Л.Стасюк С.Пархоц |
|||
Тематичний захід приурочений Дню Гідності та Свободи |
Листопад |
РБК |
О.Морозова Л.Стасюк М.Маринюк |
|||
Тематичний захід приурочений відзначенню 95-річчя Летичівського РБК |
Грудень |
РБК |
О.Морозова С.Пархоц |
|||
Театралізовані свята
|
||||||
Різдвяна коляда “На довгий вік та на добрий рік” |
Січень |
Організації, підприємства, установи району |
О.Морозова К.Колібаба |
|||
Фестиваль різдвяних колядок “Колядуймо разом, друзі” |
Січень |
Площа біля РДА |
О.Морозова О.Рабенчук-Королькевич М.Маринюк |
|||
Театралізоване дійство “Благослови, мати, Весну закликати»” |
Березень |
Площа біля РДА |
О.Морозова О.Рабенчук-Королькевич Л. Стасюк |
|||
Театралізоване дійство “ Вогні Купальської ночі” |
Липень |
Берег Південного Бугу |
О.Морозова Л.Стасюк О.Рабенчук-Королькевич |
|||
Дитяче новорічне свято «Новорічні пригоди» |
Грудень |
РБК |
О.Морозова Л.Стасюк С.Пархоц |
|||
Лекції, бесіди |
||||||
Бесіда для школярів «Погані звички . Як з ними боротись» |
Січень |
РБК |
О.Морозова Лікар-нарколог
|
|||
В підтримку програми “Гендерна рівність”, лекція “Права жінок” |
Березень |
РБК |
О.Морозова Юрист |
|||
Бесіда-зустріч “Ваш героїчний подвиг пам’ятаємо завжди”, приурочена 70-ти річчю Перемоги. |
Травень |
РБК |
О.Морозова Л.Стасюк Т.Майстришина
|
|||
Круглий стіл-бесіда з працівниками СЗК “Дозвілля молоді на селі”. |
Листопад |
РБК |
А.Сухорук Л.Стасюк |
|||
Вечори відпочинку
|
||||||
День Святого Валентина «Ти без мене - не ти, я без тебе - не я» |
Лютий |
РБК |
С.Пархоц Л.Стасюк |
|||
Вечір відпочинку до Міжнародного жіночого Дня 8-го Березня “Кохана, чарівна, бажана…” |
Березень |
РБК |
С.Пархоц. М.Маринюк |
|||
Молодіжний вечір відпочинку до Дня молоді “Молодим у нас дорога” |
Червень |
РБК |
Л.Стасюк С.Пархоц М.Маринюк |
|||
Конкурсно-розважальний вечір до Дня Захисника Вітчизни “Спритні, вмілі, запальні!” |
Жовтень |
РБК |
О.Морозова С.Пархоц М.Маринюк |
|||
Вечір відпочинку для людей похилого віку “Золоті роки – золоті руки” |
Листопад |
РБК |
Л.Стасюк В.Синиця |
|||
Новорічні дитячі заходи “На ялинку-веселинку дітвору скликаємо”. |
Грудень |
РБК |
Морозова О.М. Стасюк Л.А. |
|||
Концерти художньої самодіяльності
|
||||||
Концерт до Дня працівників пожежної охорони “Почесна праця – рятувати…” |
Січень |
Пожежна частина |
О. Морозова С.Пархоц |
|||
Концертна програма до Дня Соборності України “Соборна і єдина” |
Січень |
Зал РДА |
О.Морозова Ю.Сухорук С.Пархоц |
|||
Концертна програма приурочена виведення військ з Афганістану “Одвічний біль…” |
Лютий |
РБК |
О.Морозова С.Пархоц |
|||
Концерт до Дня 8-Березня «Жінко,ти завжди велична !» |
Березень |
Зал РДА |
Ю.Сухорук С.Пархоц |
|||
Святковий концерт до 70-ї річниці Перемоги у ВВ війні “Ніколи не забути 45-й ..” |
Травень |
РБК |
О.Морозова . Л.Стасюк Ю.Сухорук |
|||
Святковий концерт до Дня медичного працівника “За всіх врятованих низький уклін доземний” |
Червень |
РБК |
О.Морозова С.Пархоц Ю.Сухорук |
|||
Концертна програма до Дня держслужбовця “Вам радість, вдячність й гарні побажання” |
Червень |
РБК |
О.Морозова Л.Стасюк М.Маринюк |
|||
Концертна програма до Дня Конституції “Жити за законами України” |
Червень |
РБК |
Л.Стасюк С.Пархоц |
|||
Концерт до Дня Незалежності України “Незалежна, дорога, єдина” |
Серпень |
РБК |
О.Морозова Л.Стасюк С.Пархоц |
|||
Концертна програма до Дня працівників лісу “У ваших руках – здоров’я планети” |
Вересень |
РБК |
Л.Стасюк С.Пархоц |
|||
Концерт до Дня працівників цивільного захисту “Всі почесті для вас за вашу працю” |
Вересень |
РБК |
О.Морозова Ю.Сухорук С.Пархоц |
|||
Концерт до Дня людей похилого віку “Не біда, що за плечима осінь” |
Жовтень |
РБК |
Стасюк Л.А. |
|||
Концертна програма приурочена Дню працівників культури “Хай щастить у творчому житті” |
Листопад |
РБК |
О.Морозова Л.Стасюк С.Пархоц |
|||
Концерт до Дня працівників сільського господарства “Тим, хто з жайворонками зустрічають світанки” |
Листопад |
Зал РДА |
Морозова О.М. Стасюк Л.А. |
|||
Концертна програма до Дня інваліда “Ми з вами – і життя прекрасне”
|
Грудень |
Лікарня-інтернат, військовий госпіталь |
Л.Стасюк |
|||
Концерт до Дня місцевого самоврядування “Душевну пісню вам даруємо” |
Грудень |
Зал РДА |
О.Морозова Ю.Сухорук |
|||
Концерт до Дня міліції “На сторожі правопорядку” |
Грудень |
Зал РДА |
Л.Стасюк С.Пархоц |
|||
Виїзні концерти в СЗК |
Протягом року
|
СЗК |
О.Морозова Ю.Сухорук С.Пархоц |
|||
Мітинги, мітинги-реквієми
|
||||||
Мітинг-реквієм приурочений Дню виводу військ з Афганістану “А рана ще й досі болить…” |
Лютий |
Пам’ятник афганцям |
О.Морозова Л.Стасюк М.Маринюк |
|||
Мітинг-реквієм до Дня визволення Летичівщини від німецько-фашистських загарбників “Слава солдатам во віки віків” |
Березень |
Монумент Слави |
О.Морозова М.Маринюк |
|||
Мітинг-реквієм до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії “Вклонись, Україно героя Чорнобиля” |
Квітень |
Пам’ятна дошка героям Чорнобиля (пожежна част) |
О.Морозова Л.Стасюк |
|||
Мітинг-реквієм до 70-річчя Дня Перемоги “Відняла найдорожчих війна” |
Травень |
Монумент Слави |
О.Морозова С.Пархоц |
|||
Мітинг-реквієм до Дня скорботи і пам’яті жерв війни в Україні “Це на світанку сталося колись…” |
Червень |
Пам’ятна дошка жертвам війни |
О.Морозова М.Маринюк |
|||
Мітинг до Дня Державного Прапора України “Державний Прапор України – це символ вільної людини” |
Серпень |
Площа біля РДА |
О.Морозова Л.Стасюк С.Пархоц |
|||
Мітинг до Дня Миру “Живи у мирі вся наша планета” |
Вересень |
Монумент Слави |
О.Морозова Л.Стасюк |
|||
Мітинг- реквієм до Дня памяті жертв голодомору та політичних репресій “Пом’янімо мільйоннії жертви” |
Листопад |
Памятний хрест |
О.Морозова С.Пархоц |
|||
Конкурси
|
||||||
Конкурс фольклорної пісні “Із витоків давнини” |
Червень |
РБК |
О.Морозова О.Рабенчук-Королькевич |
|||
Конкурс дитячої пісні « З перлин дитячих талантів –“Намисто для неньки України” |
жовтень |
РБК |
Морозова О.М. Л.Стасюк |
|||
Конкурс на кращий народознавчий куточок серед СЗК |
Листопад |
РБК |
О.Морозова В.Синиця |
|||
Участь художніх колективів в обласних конкурсах |
Протягом року |
|
Морозова О.М. |
|||
Заходи на підтримку державних та обласних програм
|
||||||
Знаходження шляхів, методів, можливостей співпраці з закордонними колективами народного мистецтва національних діаспор в підтримку державної програми «Співпраця з закордонними колективами народних мистецтв» |
Протягом року |
РБК |
О.Морозова Методисти РБК |
|||
Проведення заходів, конкурсів, бесід, брейн-рингів, які направлені на розвиток програми «З обдарованою молоддю». Конкурс дитячої пісні «З перлин дитячих талантів – намисто для неньки України» |
Протягом року |
РБК |
О.Морозова Методисти РБК |
|||
Проведення заходів, лекцій, бесід, круглих столів всіх верств населення направлених на підтримку обласної програми «Правова освіта населення» |
Протягом року |
РБК |
О.Морозова Методисти РБК |
|||
Круглі столи, брейн-ринг за участю провідних юристів району. |
Протягом року |
РБК |
О.Морозова Методисти РБК |
|||
Проведення заходів, круглих столів, в підтримку програми «Гендерна рівність» Створення клубу за інтересами. |
Протягом року |
РБК |
О.Морозова Методисти РБК |
|||
1.2.Розвиток самодіяльної художньої творчості, пошук, збереження та популяризація кращих зразків народного мистецтва
Забезпечення роботи аматорських художніх колективів
Назва колективу |
Термін виконання |
Місце роботи |
Керівник |
Народний аматорський хор “Летич” |
Протягом року |
РБК |
В.Довгалюк |
Чоловічий вокальний квартет “Явір” |
Протягом року |
РБК |
В.Довгалюк |
Ансамбль народної музики “Барвінок” |
Протягом року |
РБК |
В.Кондратюк |
Народний оркестр духових інструментів |
Протягом року |
РБК |
І.Боднар |
Чоловічий вокальний ансамбль “Світанок” |
Протягом року |
РБК |
В.Довгалюк |
Народна художньо-концертна бригада “Вогник” |
Протягом року |
РБК |
Ю.Сухорук |
Фольклорний ансамбль “Кульбаба” |
Протягом року |
РБК |
К.Колібаба |
Народний хор ветеранів війни та праці “Стежина” |
Протягом року |
РБК |
Т.Майстришина |
Вокальний ансамбль «Мелодія душі» |
Протягом року |
РБК |
В.Довгалюк |
Вокальний дует “Солодка ягода” |
Протягом року |
РБК |
Л.Стасюк |
Організація роботи любительських об’єднань та клубів за інтересами |
|||
Любительське об’єднання “Стежина” |
Протягом року |
РБК |
Т.Майстришина
|
Створення любительського об’єднання по декора-тивно-прикладному мистецтву |
Протягом року |
РБК |
В.Синиця |
Організація та проведення творчих звітів аматорських колективів, фестивалів, конкурсів за жанрами.
|
|||
Провести перегляди художньої самодіяльності району
|
Березень Квітень Травень |
РБК |
О.Морозова В.Довгалюк С.Пархоц |
Провести звітний концерт аматорських народних колективів |
вересень |
РБК |
Морозова О.М. С.Пархоц Керівники колективів |
Заходи щодо пошуку, збереження і розповсюдження надбань національної культурної спадщини. Співпраця з майстрами народної творчості Організація виставок декоративно-прикладного мистецтва під час проведення заходів |
|||
Районний фестиваль різдвяних колядок |
січень
|
Площа біля РДА |
В.Синиця
|
Виставка до річниці від дня народження Т.Г.Шевченка |
березень |
РДА, дитяча бібліотека |
В.Синиця |
Виставка присвячена Великодню.
|
квітень |
РБК, школи, садочки, бібліотеки |
В.Синиця |
Виставка до 70-ти річчя від Дня Перемоги
|
травень |
РБК |
В Синиця |
Виставка до Дня захисту дітей.
|
червень |
РБК |
В.Синиця
|
Виставка ДПМ майстрів району, присвячена Дню Незалежності України |
червень
|
РБК |
В.Синиця
|
Участь в обласних виставках ДПМ |
протягом року |
м.Хмельницький |
В.Синиця
|
Проведення майстер-класів з виготовлення народної та текстильної ляльки |
протягом року |
РБК |
В.Синиця |
2. Розвиток самодіяльної художньої народної творчості .
Відзначення свят за народним календарем.
1 |
Участь аматорських колективів у концертах, творчих звітах району, області, у фестивалях , оглядах, конкурсах народної творчості згідно плану ОНМЦ, обласного управління культури, відділу культури національностей та релігій. |
РБК м.Хмельницький |
Протягом року |
Керівники колективів
|
2 |
Добір учасників художньої самодіяльності в діючі колективи |
РБК |
Протягом року |
Керівники колективів |
3 |
Запис та опрацювання народного фольклору |
Села району |
Протягом року |
О.Рабенчук-Королькевич
|
4 |
Районний фестиваль різдвяних колядок |
Площа біля РДА |
січень |
О.Морозова О.Рабенчук-Королькевич |
5 |
Театралізоване дійство “Благослови, мати, Весну закликати” |
Площа біля РДА |
березень |
О.Морозова Л.Стасюк О.Рабенчук-Королькевич |
6 |
Театралізоване обрядове дійство “Гей на Івана, гей на Купала” |
Берег Південного Бугу |
липень |
О.Морозова Л.Стасюк С.Пархоц |
III. Організаційно-методична діяльність
№ |
Назва заходу |
Термін виконання |
Місце проведення |
Відповідальний |
1. |
Провести семінари-практикуми, семінари-навчання, круглі столи з працівниками СЗК
|
Щоквартально |
РБК |
А.Сухорук
|
2 |
Проведення нарад з працівниками СЗК |
Кожен останній четвер місяця |
РБК |
О.Морозова А.Сухорук Методисти РБК |
3 |
Надання методичної та практичної допомоги клубним установам району, згідно з планом роботи методичного кабінету і заявок. |
Протягом року |
РБК |
Методисти РБК
|
4 |
Виїзди методистів будинку культури в СЗК для надання методичної та практичної допомоги , перевірки роботи закладу. |
Протягом року Згідно графіка |
СЗК |
Методисти РБК |
5 |
Надавати мето-дичну допомогу для організації та підбору репертуару вокально-хорового жанру колективам СЗК |
Протягом року
|
РБК |
В.Довгалюк С.Пархоц |
6 |
Надавати мето-дичну допомогу новопризначеним працівникам СЗК району. |
Протягом року |
РБК |
А.Сухорук Методисти РБК
|
7 |
Здійснити виїзди для фонозапису Подільських стародавніх пісень з вуст жителів сіл Летичівського району |
Протягом року |
Села Ярославка Кудинка |
О.Рабенчук-Королькевич |
8 |
Висвітлювати методичну роботу та проведення заходів у місцевих ЗМІ. |
Протягом року |
РБК |
А.Сухорук В.Синиця
|
9 |
Знайомити жителів району з провід-ними аматорськими колективами та їхніми здобутками |
Протягом року |
СЗК району, РБК |
О.Морозова Керівники колективів. |
10 |
Виготовити каталог про народні колективи РБК |
Протягом року |
РБК |
С.Пархоц |
11 |
Провести семінари за жанрами: вокально-хорового, театрального
|
Березень |
РБК |
О.Морозова В.Довгалюк Л.Стасюк
|
12 |
Брати участь методистам РБК у обласних навчальних заходах(семінарах, нарадах, конкурсах) |
Протягом року згідно графіка ОНМЦ |
ОНМЦ |
Морозова О.М. |
13 |
Поповнювати довідково-інформаційний фонд РБК |
Протягом року |
РБК |
А.Сухорук Методисти РБК |
14 |
Поновити стенди РБК “Участь у заходах”, “Колективи РБК” та стенд по ДПМ |
Протягом року |
Методкабінет |
С.Синиця Л.Стасюк С.Пархоц
|
4.Творчо-комерційна та фінансово-господарська діяльність РБК
1 |
Створення зовнішньої споруди та внутрішньої системи водопостачання установи. |
Протягом року |
РБК |
Морозова О.М.
|
2 |
Ремонт стелі частини приміщення установ. |
Протягом року |
РБК |
Морозова О.М.
|
3 |
Заміна дахового покриття |
1-й квартал |
РБК |
Морозова О.М. |
4 |
Відновлення та ремонт санвузлів.
|
Протягом року |
РБК |
Морозова О.М. |
5 |
Зробити внутрішній косметичний ремонт РБК |
2-й квартал |
РБК |
Морозова О.М. |
6 |
Зробити зовнішній косметичний ремонт РБК |
3-й квартал |
РБК |
Морозова О.М. |
7 |
Надавати платні послуги жителям району та селища: - прокат костюмів - проведення вечорів за різною тематикою -оренда приміщення |
Протягом року |
РБК |
Морозова О.М.
|
8 |
Виїзні концерти в СЗК |
Протягом року |
СЗК |
Морозова О.М. Сухорук Ю.М. |
9 |
Підтримувати в належному порядку благоустрій території біля РБК |
Протягом року |
РБК |
Техпрацівники |
План роботи методичного кабінету КУ
«Летичівський районний будинок культури»
на 2015 рік
№ п/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Місце проведення |
Відповідальний |
1 |
Організувати виїзди щодо надання практичної та методичної допомоги клубним установам згідно з графіком для сприяння розвитку культури в СЗК, подальшого розвитку усіх видів і жанрів аматорського мистецтва, традиційної народної культури |
Протягом року |
СЗК |
Сухорук А.В.
|
2 |
Проводити групові та індивідуальні консультації, круглі столи, з директорами СБК та завідувачами СК |
Протягом року |
РБК |
Сухорук А.В. Стасюк Л.А. Синиця В.І.
|
3 |
Провести районні семінари для директорів та завідуючих СЗК на тему: «Організація та проведення заходів у сільських закладах культури» Семінар-нарада для директорів та завідуючих СЗК щодо планування роботи на наступний рік та здача звітності про роботу, проведену в нинішньому році |
Протягом року |
РБК, СЗК
|
Сухорук А.В. Методисти |
4 |
Розробити примірні сценарії в клубні заклади району до Дня 70-річчя Перемоги, до Дня відзначення 95-річчя районного будинку культури та сценарій до народного свята Дня Святого Миколая |
2 - 4 квартал |
Метод. кабінет |
Стасюк Л.А. Рабенчук-Королькевич О.О. |
5 |
Узагальнити, впровадити та поширити передовий досвід клубної справи кращих СЗК : Лисогірського СБК, Голосківського СБК та Чаплянського СБК
|
Протягом року |
РБК |
Сухорук А.В. Методисти РБК |
6 |
Організувати експедиції з вивчення фольклору в села: Кудинка, Гречинці, Ярославка |
Протягом року |
СЗК |
Рабенчук-Королькевич О.О. |
7 |
Систематично проводити для жителів району: - виступи-звіти аматорських колективів району - розважальні програми для дітей та дорослих - концертні програми до професійних, державних свят |
Протягом року |
РБК, СЗК |
Морозова О.М. Стасюк Л.А. Пархоц С.А. Керівники колективів |
8 |
Систематично висвітлювати події культурно-мистецького життя самодіяльних колективів та аматорів району, проведених заходів у ЗМІ |
Протягом року |
ЗМІ |
Сухорук А.В. |
9 |
Розробляти методичні рекомендації по проведенню круглих столів, бесід на тему «Шкідливі звички»; методичні рекомендації по виготовленню декоративної ляльки; методичні рекомендації по проведенню народних свят та обрядів |
Протягом року |
Метод. кабінет |
Методисти |
10 |
Засідання експертної комісії для організації і проведення експертизи цінності документів, що утворились в діловодстві установи |
Протягом року |
РБК |
Сухорук А.В |