У духовному і культурному житті Летичівщини значну роль відігравали культосвітні заклади.

Осередком клубної творчої роботи був Летичівський районний Будинок культури.

                26 грудня 1920 року в Летичеві вперше було відкрито клуб. У 1940 році трудящих  смт.Летичева вже обслуговував районний Будинок культури, який налічував 7 гуртків, кінотеатр, дитячу та дорослу бібліотеки.

                Протягом 1935-1940 років заклад відзначався окружними і обласними відділами народної освіти за добру організацію роботи.

В період окупації районний Будинок культури не діяв. Після Великої Вітчизняної війни заклад відродився, пристосовувались, добудовувалися нові приміщення. Першим директором РБК був призначений Кондратюк Іван Дмитрович.

                З 1960 по 1970 рік РБК діяв, як театр народної творчості, з 1980 року – культурно-спортивний комплекс. Почали працювати нові форми діяльності, такі як клуби за інтересами, любительські об’єднання, літературно-музичні вітальні, клуби молодої сім’ї, естафети праці і мистецтва, районні свята фольклору, фестивалі художньої творчості, вшанування сімейних династій, вшанування солдатських  матерів, огляди-конкурси обрядів  “Народини”, “Одруження”.

                У березні 1964 року районний Будинок культури був нагороджений Великою бронзовою медаллю Т.Г.Шевченка.

                За період всієї творчої діяльності РБК незмінно мав зв’язок з районною бібліотекою для дорослих, в кращі фінансово-економічні часи підтримував творчі зв’язки з Волочиським, Деражнянським, Старосинявським будинками культури, успішно проходили обмінні концерти, семінари. Також підтримувались зв’язки з Вінницькою областю – Хмільницьким РБК та Літинським РБК.

                Великий внесок в розвиток культури на Летичівщині вніс відомий тепер по всій області художній керівник і диригент, заслужений працівник культури Балинський Олександр Мартинович, який з 1967 по 2006 рік керував створеним ним народним аматорським колективом “Летич.

У 1989 році відбувся обмінний концерт з Алфатарським народним хором – м.Алфатар, Болгарія.

Робота РБК неодноразово висвітлювалась на сторінках обласних газет “Подільські вісті,Хмельниччина. Весь час творчу діяльність РБК висвітлює районна  “Летичівська газета (в минулому “Колгоспна правда). На сторінках районки можна побачити ряд фоторепортажів та публікацій, кожен житель району має змогу ознайомитись з роботою колективів, що працюють на базі РБК, прочитати про заходи, які проходять за участю аматорів мистецтва.

Методичну та творчу роботу в РБК протягом років проводили працівники під керівництвом Андроніка Павла Антоновича (1961-1981рр.), Бондара Дмитра Степановича (весна-осінь 1981р.), Чорпіти Василя Івановича (1981-1984рр.), Шедловського Олександра Павловича (1984-1987рр.), Посітка Василя Івановича (1987-2001), Андрощука Віктора Дмитровича (2001-2003рр.), Стасюк Людмили Анатоліївни (2003-2011рр.).

З дня відкриття районного Будинку культури в ньому функціонували:

-          Танцювальний колектив (1962 -1970рр) – керівники Грициневич Г., Черняхович Г., Самокиш А.;

-          Театральний колектив (1963-1968рр.) – керівник Бойко М.;

-          Народна агітаційна бригада  “Вогник” (1981-2001рр.) – керівники  Андронік П.А., Посітко В.І.;

-          Хоровий колектив  - керівники Яковлєв В.С., Романчук М., Балинський О.М.

Сьогоднішній стан закладу культури і приклади діяльності його працівників свідчать про те, що не зважаючи на несприятливі умови нашого нелегкого сьогодення можна успішно робити свою справу, що примножує духовність і стверджує добро. Саме такі люди працюють у районному Будинку культури на даний час, а саме:

-          Народний самодіяльний аматорський хор  “Летич кер. В.П.Довгалюк;

-          Народна художньо-концертна бригада “Вогник -  кер. Ю.М.Сухорук;

-          Народний оркестр духових інструментів – кер. І.М.Боднар;

-          Ансамбль української народної музики  “Барвінок” – кер.С.І. Кондратюк

-          Чоловічий квартет  “Явір” – кер. В.П.Довгалюк;

-            Фольклорний ансамбль "Кульбаба” – кер Л.В.Колібаба;

-          Народний хор ветеранів війни і праці “Стежина”- кер. В.М.Фортельний;

-          Солісти: Богдан Пальченко,  Людмила Стасюк,  Вячеслав Довгалюк, Юрій Сухорук, Катерина Мазуренко, Роман Кучменко, Руслан Пальченко,  поет-бард Олександр Кобзаренко.

Виконавська майстерність цих колективів росте в процесі натхненої праці. Саме ці творчі люди і визначають нині обличчя району. Всі колективи неодноразово брали участь у обласних та районних концертах, фестивалях, оглядах.

 На протязі всієї роботи творчі колективи РБК брали участь у масових святах району, таких як: Новорічні свята, “Масляна”, “Свято коляди”, “Івана Купала”, “Доти будеУкраїна, доки будуть козаки”.

Проводилися  ряд концертних та ігрових програм:  Різдвяні зустрічі, До Дня Святого Валентина, до Міжнародного жіночого Дня 8-го Березня, Дня матері, Дня Конституції, Дня молоді, Дня Незалежності, Дня Перемоги, проводи юнаків до лав Збройних сил України, до всіх професійних свят, тематичних вечорів.

Вже третій рік поспіль народний хоровий колектив  “Летич” та фольклорний ансамбль  “Кульбаба” беруть участь у дієцизальних різдвяних колядках при Летичівському Санктуарії Летичівської Богородиці , на який приїздять колективи різних областей України: Вінницької, Чернівецької, Хмельницької, Житомирської та ін..

                Основну роботу по проведенню заходів бере на себе народна художньо-концертна бригада  “Вогник”. На  рахунку бригади також безліч виїзних концертів у сільські заклади культури району.

Чималу роль відіграє робота методичного кабінету РБК, де працюють інструктор та 3 методисти по жанрах: фольклорному, хореографічному , декоративно-прикладному мистецтву . Ними зібрано чимало сценаріїв, які використовуються у підготовці заходів.      Методисти РБК проводять заняття-семінари по жанрах, практикують виїзди в села з методичною та практичною допомогою. Для кращої інформативної орієнтації створено картотеку всіх художніх колективів району, їх репертуар; картотека майстрів декоративно-прикладного мистецтва з фотоматеріалами та анкетами.

 З 2011 року і по сьогоднішній час керівником установи є Оксана Михайлівна Морозова.